Projekt „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Logo Przedszkola
Raca

Zdrowa energia - Dzień Warzyw, Owoców i Soków - 2011

Zdrowa energia - Dzień Warzyw, Owoców i Soków

06 kwiecień 2011 - W ramach projektu „Zostań Kubusiowym Przyjacielem Natury” w naszym Przedszkolu zorganizowaliśmy obchody Dnia Marchewki i innych warzyw. Nasi Milusińscy podczas zabaw nauczyli się rozróżniać i nazywać warzywa, a przy tym wskazywać je jako produkty o wysokiej wartości odżywczej. Naszym głównym celem przeprowadzonych zajęć było zachęcanie do spożywania warzyw: świeżych i w postaci warzywnych soków.

Obchody Zielonego Dnia - 2011

Obchody Zielonego Dnia

06 kwiecień 2011 - Celem tego święta było pokazanie przedszkolakom koloru zielonego jako barwy sprzyjającej środowisku.

Segregacja śmieci w przedszkolu - 2011

Segregacja śmieci w przedszkolu

21 marzec 2011 - To działanie zostało wykonane przez sprzątanie terenu wokół przedszkola. Dzieci zebrały wszystkie śmieci, które następnie z pomocą nauczycielki segregowały i wrzucały do odpowiednich pojemników. Osobno plastik, szkło, papier.

Zbiórka baterii lub elektrośmieci - 2011

Zbiórka baterii lub elektrośmieci

Nowoczesne urządzenia pomagają nam w wykonywaniu pracy zawodowej i w domu, służą naszej rozrywce i spędzaniu wolnego czasu. Jednak możemy je wykorzystać także wtedy, gdy przestaną spełniać swoje funkcje. Dzięki temu, że trafią do miejsc, gdzie mogą być bezpiecznie dla środowiska składowane i poddane właściwemu recyklingowi zostaną wykorzystane przy produkcji nowego sprzętu.

Zbudowanie karmników dla ptaków - 2011

Zbudowanie karmników dla ptaków

Celem tych zajęć było:
-zachęcenie dzieci do dbania o zwierzęta,
-przedszkolaki zyskują poczucie, że robią coś dobrego,
-pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę.